Laboratorium Geomatyki
Zakład Urządzania Lasu, Geomatyki i Ekonomiki Leśnictwa
Instytut Zarządzania Zasobami Leśnymi
Wydział Leśny
Uniwersytet Rolniczy
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

al. 29 Listopada 46, 31-425 Kraków
tel. 12 6625076 / 12 6625082Krótko o stronie...

Strona Laboratorium GIS i Teledetekcji została utworzona w roku 2000 przez dr inż. Krystiana Kozioła i dostępna była pod adresem argis.les.ar.krakow.pl. W roku 2008, kiedy zostałem doktorantem w Laboratorium, postanowiłem zmodernizować jej wygląd, poszerzyć funkcjonalność a przede wszystkim sprawić by "żyła". Nową wersję strony postanowiłem zbudować od podstaw, konsultując powstające dzieło z pracownikami i magistrantami Laboratorium. Do jej tworzenia wykorzystałem jedynie edytor tekstowy, poza kilkoma elementami (menu, wyświetlanie zdjęć) jest w całości napisana przez mnie. Tworząc ją, starałem się spełniać obecnie przyjęte standardy tworzenia stron internetowych dotyczące (x)html i css. Nieodłącznymi elementami są również skrypty php. Wkrótce po jej ukończeniu została przeniesiona na szybszy serwer i uzyskała obecny adres geo.ur.krakow.pl

Jako kompletny samouk jestem świadom wielu błędów jakie strona zawiera, a także prymitywizmu niektórych zastosowanych tu metod. Dlatego z jednej strony proszę o wyrozumiałość a z drugiej o zwrócenie uwagi - co działa źle, albo może działać lepiej.

Przede wszystkim mam jednak nadzieję, że strona spełni swoje podstawowe zadanie - pozwoli na sprawniejszą komunikację pomiędzy społecznością studentów i nauczycieli akademickich, sprawdzi się jako narzędzie udostępniania materiałów dydaktycznych i będzie źródłem wiedzy na temat aktualnych wydarzeń w Laboratorium GIS i Teledetekcji.

Piotr Tompalski

sitemap