Strona główna | Program

Warsztaty

Warsztaty w SESJI EDUKACYJNEJ (9:30-12:30) - OBOWIĄZUJE REJESTRACJA

  • Warsztat "Gleba jako świadek historii" (Piotr Pacanowski, Centrum Edukacji Gleboznawczej) - Muzeum Gleb Wydział Leśny - PARTER)
  • Warsztat "TerraSpec: TerraSpec Halo – szybka analiza mineralogiczna" (Szymon Stolarek, PANalytical) - Muzeum Gleb Wydział Leśny - PARTER)
  • Warsztat: "Małopolska Infrastruktura Informacji Przestrzennej jako geoportal o znaczeniu regionalnym" (11:00-12:00 - sala komputerowa 154, I PIĘTRO)- obowiązuje dodatkowa rejestracja.
  • Warsztat SILPweb: "Przegląd aplikacji geomatycznych w Lasach Państwowych (SILP web, Galigeo, mLAS)" - Dariusz Szmigiel - RDLP Kraków; Daniel Kusper - Nadleśnictwo Nowy Targ, Karol Szlachta - RDLP Kraków - (16:15-17:30 - Aula Centrum Kongresowego UR)
  • Geo-Quizy dla młodzieży (Hall Wydziału Leśnego - PARTER):
    - "Czas w las" (KNL Sekcja Geomatyki, WL UR);
    - "Parki Narodowe w Małopolsce" (KNL Sekcja Edukacji Ekologicznej, WL UR);
    - "GIS w badaniach wędrówek zwierząt" (Sekcja Edukacji Leśnej - UR);
    - "Fotointerpretacja i stereoskopia w systemach GIS" (KNG Dahlta - AGH);
    - "Czas płynie jak rzeka" (Studenckie Koło Naukowe "Szuwarek" - PK);
    - "Czas Zatrzymany" (KNGK Geoinformatyka - AGH);
    - "Czas i przestrzeń" (Studenckie Koło Naukowe Geografów - UP);
    - "Mapy historyczne" (Koło Geografów - UJ);
    - "Geo-podróż w czasie" (Koło Naukowe Geodetów - UR).
    - Pinpoint Game "Poszukaj i połącz". Zabawa polegająca na odszukaniu i połączeniu ukrytych na obszarze kampusu i wydziału punktów. Będą one rozmieszczone w charakterystycznych miejscach. Informacja o ich położeniu będzie podana użytkownikom za pomocą współrzędnych, informacji topologicznych oraz opisowych.
  • Stoiska wystawiennicze firm sektora geoinformatycznego, demonstracja sprzętów specjalistycznych (Hall Wydziału Leśnego - PARTER)
  • Wystawa map: "200 lat kartografii leśnej" (Hall Wydziału Leśnego - I PIĘTRO)
  • UWAGA! Zwracamy szczególną uwagę, iż obowiązuje rejestracja grup młodzieży na Warsztaty w SESJI EDUKACYJNEJ poprzez FORMULARZ ONLINE: FORMULARZ ONLINE (KLIKNIJ W CELU REJESTRACJI GRUPY)



Warsztaty w SESJI WARSZTATOWEJ (16:00-19:00) - OBOWIĄZUJE REJESTRACJA

Godz. 16.00-17:30

  • Warsztat LiDAR: "Wykorzystanie danych lotniczego skanowania laserowego w zarządzaniu środowiskiem" (Mateusz Maślanka, Adrian Kujda; ProGea 4D) - sala warsztatowa 154 (I piętro)
  • Warsztat Planet: "Planet Labs - Image every day" (Kinga Wenglorz, ProGea 4D) - sala warsztatowa 156 (I piętro)
  • Warsztat TerraSpec: "TerraSpec Halo - szybka analiza mineralogiczna (Szymon Stolarek, PANalytical)" - Muzeum Gleb (Parter)
  • Warsztat GPS: "Technik pomiarów GPS/GNSS" (Jacek Mucha, NaviGate) - Hall Wydziału Leśnego/ Parking przed Wydziałem Leśnym
  • Warsztat BIM: "Czas na BIM" (Artur Warchoł, Piotr Pezdek, PG4D, Kraków)- sala warsztatowa V EDU (Parter)

Godz. 17.40-19:00

  • Warsztat Stereomatching: "Modelowania 3D na podstawie zdjęć" (dr inż. Bartosz Mitka, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji) - sala warsztatowa 154 (I piętro)
  • Warsztat Teledetekcja: "Wprowadzenie do przetwarzania obrazów satelitarnych" (Wojtek Łachowski, Katarzyna Staszyńska; Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) - sala 156 (I piętro)
  • Warsztat Python: "Podstawy Pythona" (Małgorzata Niewiem, AGH) - sala warsztatowa 110 (I piętro)


Zobacz cały PROGRAM GISday 2017